+48 533 888 960 info@finnowacja.pl

Usługi księgowe i rachunkowość

Świadczymy usługi outsourcingowe dla średnich i dużych firm. Odciążamy przedsiębiorców, zajmując się przygotowywaniem dokumentacji i dostarczaniem jej do właściwych urzędów. Jednocześnie dbamy o bezpieczeństwo firm, informujemy o zmianach w przepisach i zawsze dotrzymujemy terminów.

Kadry i płace

Zajmujemy się outsourcingiem firm w zakresie obsługi pracowników. Prowadzimy administrację kadrową, przygotowujemy rozliczenia płacowe oraz zajmujemy się formalnościami związanymi z przyjmowaniem i zwalnianiem pracowników.

Doradztwo prawno-podatkowe

Klientom naszego biura rachunkowego służymy fachowym doradztwem prawno-podatkowym. Doradzamy optymalne rozwiązania i pomagamy przezwyciężyć ewentualne problemy. Wspieramy także Państwa w zarządzaniu firmą, przygotowując i analizując raporty, pozwalające na wyznaczenie kluczowych czynników sukcesu.

Rejestracja i likwidacja spółek

Wspomagamy początkowy rozwój spółek. Doradzamy w wyborze optymalnych rozwiązań. Pomagamy także w rejestracji i likwidacji spółek kapitałowych.

Pomoc w założeniu działalności

Firmom rozpoczynającym działalność na rynku służymy doradztwem w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania, a także przygotowaniem wymaganej dokumentacji. Po podpisaniu umowy z biurem rachunkowym i uzyskaniu pełnomocnictw, składamy odpowiednie dokumenty we właściwym dla Państwa Urzędzie Skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Reprezentowanie firmy w US i ZUS

Nowych klientów prosimy o podpisanie upoważnień, pozwalającym na to, aby biuro księgowe Finnowacja, reprezentowało Państwa firmę przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. W tym celu będziemy prosili Państwa o udostępnienie numeru KRS, NIP i REGON.

Przekazywanie dokumentów

Obowiązek przekazywania dokumentów należy do Klienta. Prosimy o dostarczanie faktur, rachunków paragonów fiskalnych oraz dowodów zakupu do xx dnia każdego miesiąca do godziny xxx. Dokumenty można dostarczyć do naszego biura rachunkowego w Warszawie w formie papierowej (np. osobiście lub kurierem) albo przekazać je w wersji elektronicznej.

Na podstawie otrzymanej dokumentacji przygotowujemy rejestry i ewidencje podatkowe, a także deklaracje podatkowe, które drogą elektroniczną w odpowiednim terminie przesyłamy do właściwego Urzędu Skarbowego.

Regulowanie opłat i zobowiązań

Po każdym okresie rozliczeniowym księgowi przekazują naszym klientom mailowo lub telefonicznie informacje o uzyskanych dochodach oraz zobowiązaniach podatkowych, które należy uiścić w określonym terminie. Informacje przesyłane są ze stosownym wyprzedzaniem, pozwalającym na terminowe uregulowanie zobowiązań.